Harmonizační zvuková lázeň

There are no translations available.

zvukova_lazen je jednou z forem muzikoterapie, při níž se využívá léčivých vibrací prastarých duchovních hudebních nástrojů. Vhodným kombinováním, prolínáním a střídáním nástrojů (podle konkrétní potřeby, vyplývající z dané situace klienta - posluchače), vzniká očistná léčivá zvuková lázeň a tvořící se tóny a vibrace působí blahodárně na fyzickou i psychickou složku člověka. Pomocí těchto nástrojů se dá relaxovat, meditovat, léčit i dosahovat změněných stavů vědomí.

Koupit MP3 Album
Harmonizační zvuková lázeň
za akční cenu 99 Kč

 

Při naši práci používáme např. rezonanční lehátko, deštný sloup, didgeridoo, sférické píšťaly, tibetské mísy, šamanské a jiné bubny, různá chřestidla, zvonkohry, hang, brumli a další. Uvedené nástroje mají různé frekvenční rozsahy a vytváří nekonečné množství alikvotních tónů a vibrací, které jsou magické, povznášející a léčivé.

Tibetské mísy

Tibetská mísa je tradiční ozvučný lidový nástroj ze slitiny kovů vypadající jako mísa, který pochází z Nepálu a byl používán už v polovině 3. tisíciletí př. n. l. nejen k léčení neduhů těla a mysli ale i k různým meditacím.

Didgeridoo

Didgeridoo, někdy též didjeridoo, je dechový hudební nástroj australských domorodců (Austrálců) a patří mezi jedny z nejtypičtějších symbolů Austrálie. V tradiční podobě se jedná o termity vyžraný dutý kmínek eukalyptu.

Sférická píšťala

Peruánské píšťaly jsou posvátné nástroje vyspělých starobylých civilizací z oblasti And. Slouží k navozování změněných stavů vědomí za pomoci zvuku.

Rezonanční lehátko

Deska lehátka je vyrobena ze smrkového dřeva, rám se strunami je z javoru. Vibrace vznikají rozezněním 45 strun, dlouhých jeden metr. Harmonizace snižuje napětí a nervozitu, odstraňuje stres a navozuje duševní pohodu.

Šamanský buben

Jako šamanský buben se označuje rámový buben s nevysokým rámem, potažený z jedné strany kůží. Zvuk dobře vysušeného a napnutého bubnu obsahuje značný podíl vysokých frekvencí, které u doznívají několik sekund po úderu a mohou připomínat tibetskou mísu. Nástroj je značně hlasitý a velmi dynamický.

Deštný sloup

Deštný sloup je nejlepším terapeutickým nástrojem současnosti. Je zdrojem nejširšího spektra přírodních harmonizačních frekvencí. Odbourává napětí, stres, posiluje imunitní systém, rozšiřuje vědomí a pomáhá velice účinně dosahovat meditačních hladin alfa, theta a delta.